İş Sağlığı Güvenliği Risk Değerlendirme Yazılımı

Aşağıdaki demo videosunda Yazılımın Risk Degerlendirme Modülü anlatılmaktadır.

İŞ YERİ İSG RİSK DEĞERLENDİRME YAZILIMI TANITIM BROŞÜRÜNÜ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İsgrisk yazılımı  (İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRME YAZILIMI) İş Sağlığı Güvenliği Uzmanlarımız ve Yazılım   Mühendislerimizin ortak bir çalışması sonucunda siz Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre ve Yeni 6331 Sayılı İş Sağlığı Güvenliği Kanunun gereklerine göre tasarlanmıştır.

iş sağlığı güvenliği yazılım programı ohsas 18001 yazılım programı iş sağlığı güvenliği yönetim sistemi yazılımı

 

İnternet tabanlı çalışan İsgrisk yazılımı  (İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRME YAZILIMI) ister tek lokasyon da isterse 50 lokasyonu ve iş yeri olan firmalara kolay sürdürülebilir dinamik çözümler sunmaktadır.
Programın çalışması kısaca bütün iş sağlığı güvenliğinden etkilenen çalışanlar şirket ortakları vb kişilerin sistemine girip kendilerinin karşılaştıkları iş sağlığı güvenliği tehlikelerini tanımlayabildiği, Risk ekipleri tarafından belirlenen tehlikelerin derecelendirildiği ve risklerin hesaplandığı üst yönetimin; çalışanların belirlemiş oldukları tehlikeleri ve risk değerlendirme ekipleri tarafından büyükleri hesaplanan  bu risklerin giderilmesi ile ilgili yapacakları planlamalar yer aldığı ve sürekli güncellendiği bir yazılım ürünüdür. 

İsgrisk yazılımı

ICT SERT EĞİTİM DANIŞMANLIK LTD.ŞTİ olarak danışmanlığını yapmış olduğumuz İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerimizde siz müşterilerimize daha etkin bir İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi Risk Yönetimi için bir yazılım hizmeti ürünümüz ile hizmet vermekteyiz.Müşterilerimiz İsgrisk yazılımı ürününü ister ICT SERT serverleri üzerinden kiralayarak kullanabilmekte isterlerse lisansını satın alarak kendi serverlerinde kullanabilmektedirler İsgrisk yazılımı ürünü ile İşletmelerine ait her bir Tesis / Fabrika/ Şantiye / Birim için ayrı risk değerlendirmelerini yaparak, risklerle ilgili aksiyon planlarını oluşturarak ve sınırsız kullanıcı altyapısına sahip bir Risk Değerlendirme Yönetimi sağlayabilmektedir.

Neden İsgrisk Yazılım Programı

ICT SERT olarak danışmanlık ve eğitim hizmeti verdiğimiz ve İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi kurulumu yapılan firmalarda ve Uluslar arası Baş denetçilerimizin yaptığı iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yaptığı denetimlerde bir çok sıkıntılarla karşılaşılıyordu. En çok yaşanan sıkıntılar

 • İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemi kurulmuş eğitimleri verilmiş kurumlarda sistem uygulanmıyordu.
 • Uygulamaya çalışan firmalarda kayıtlar bilinçsizce tutuluyor fakat istatistik veri analiz çalışmaları yapılmıyordu
 • Sistem kurulurken mevcut şantiyeler veya birimler hangileri ise o şantiyeler için çalışmalar yapılmış yeni açılan şantiyeler için herhangi bir organizasyon yapılmıyordu veya yeni bir ekipman veya teknoloji değiştiğinde iş sağlığı güvenliği riskleri ile ilgili tekrar çalışma yapılamıyordu.
 • İş Sağlığı Güvenliği çalışmalarına çalışanların katılımı sağlanamıyordu.
 • İş verenler yapılan çalışmalardan çoğundan haberi olmuyordu.

Bu yaşanılan sıkıntılar için ICT SERT EĞİTİM DANIŞMANLIK olarak aşağıdaki çalışma prensibi verilen yazılımı geliştirdik. Bu yazılım programı hem bizim danışmanlarımızın işini kolaylaştırmakta sistemin kurulumunda büyük kolaylıklar sağlamakta ve müşteri açısından çalışanların katılımı sağlanabilmekte ve en önemlisi danışman firma ile çalışmalarını bitirdikten sonrada müşteriler sürekli güncellemeler yapabilmekte.

İsgrisk yazılımı Kurulumu ve Uygulanması

Herhangi bir İnternet Explorer, Google Chrome vb İnternet tarayıcıdan sizler için belirlenmiş adresten Kullanıcı adı ve Şifreniz ile giriş yapılabilebilmektedir.
Örnek  www.risk.ictsert.com.tr   veya  www.risk.sizinsunucunuz.com  
Yazılımı Kullanacak Bütün personel için Kullanıcı adı ve şifresi verilebilmektedir. Personellerin kullanacağı alanlar Özel olarak yetkilendirilmekte ve yetkisi dışındaki alanlara giriş yapmalarına izin verilmemektedir. Üst Yöneticiler veya Yazılımı Kullanan iş Sağlığı Güvenliği Ekipleri ve Personeller Dünyanın neresinde olursa olsun internetin olduğu her yerden giriş yapabilmekte ve yazılım üzerinde işlem yapabilmektedir.

iş sağığı güvenliği risk değerlendirme yazılımı program

Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılan sistemimizde Toplam 10 modül bulunmaktadır

 

Modüller

 

 1. Risk Değerlendirme Yönetimi
 2. Acil Durum Yönetimi
 3. İSG Kontrol Yönetimi
 4. Kaza ve Olay Yönetimi
 5. Uygunsuzluk Yönetimi
 6. Personel ve İnsan Kaynakları Yönetimi
 7. Düzeltici ve Önleyici Faaiyetler Yönetimi
 8. Doküman ve Kayıt Kontrol Yönetimi
 9. İç İletişim Yönetimi
 10. İç Tetkik Yönetimi

İŞ GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRME YÖNETİMİ YAZILIMI YAZILIM PROGRAMI

Yazılım İnterneer Süreç Yönetim Yazılım Platformunda Geliştirilmiş olup isteğe bağlı olarak İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ YAZILIMINA ek olarak Şirketinizin istediği diğer süreçlerinizi de yapılandırma fırsatı vermektedir. Bu şekilde hem kurumsal hem de İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ SİSTEMİNİZİ yönetebilmektesiniz.

1. RİSK DEĞERLENDİRME YÖNETİMİ

RİK DEĞERLENDİRME YAZILIMI YAZLIM PROGRAMI RİSK DEĞERLENDİRME YAZILIMI

Risk Değerlendirme Yönetiminde Bütün Personeller başlarına gelen veya fark ettikleri Tehlikeleri bildirebilmektedir. Bu şekilde sürekli değişen şartlarda risklerinde değiştiği gö önünde bulundurulursa Risk Değerlendirme Prosesini dinamik bir hale getirerek yılda bir kez değerlendirmekten çıkarıp süekli risk değerlendirme yapabilme imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda Çalışan Personellerinde sisteme katılımı sağlanarak Sistemin daha dinamik hale gelmesi sağlanmaktadır. RİSK DEĞERLENDİRME YÖNETİMİNDE Şirketinizin Tesis Fabrika Ofis vb iş yerlerini tanımlamanız gerekmektedir. Bu iş yerlerine ait Birimleri ve Bölümleri tanımlayarak bütün iş yerleriniz Lokasyonları ayrı ayrı da olsa Sisteminizi tek bir çatı altında Yönetme şansı bulmaktasınız. İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ RİSKLERİ NASIL DEĞERLENDİRİLMEKTE ?

İŞ GÜVENLİĞİ YAZILIMI İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRME YAZILIMI İŞ GÜVENLİĞİ YAZILIMLARI

Tehlike Girişi Butonuna basan Bir Personel için aşağıdaki form açılmakta

İŞ GÜVENLİĞİ ACİL DURUM PLANLARI HAZIRLAMA YAZILIMI ACİL HAL PLANLARI YAZILIMI

Tehlikenin tanımını, Tehlike ile ilgili alınmış önlemler var ise bunları belirterek, tehlikeye ait resim var ise yüklyebilerek, Tehlikenin Görüldüğü Tesis, Fabrika, İş Yerini, ve Tehlikenin Görüldüğü birimi Belirterek Süreci İlerlet Butonuna basması yeterlidir. Süreci İlerlet Butonu ile ilerleyen süreç Bir İş akışı ile bir sonraki Risk Değerlendirme yapacak Ekibin Önüne Otomatikman Düşmekte.

İŞ SAĞLIĞI İŞ GÜVENLİĞİ KONTROL YAZILIMI İSG KONTROL YAZILIMI

Yeşil Olan İş Akış Kutucukları tamamlanmış Sarı olan Kutucuk ise işlemin Hangi aşamada olduğu göstermektedir. Resimde Şu anda riskin değerlendirilmekte olduğu anlaşılmaktadır.
Daha Önceden Risk Değerlendirme Ekibi olarak tanımladığını Personellerin Önüne girilmiş olan Tehlike Otomatikman düşmektedir.

İŞ GÜVENLİĞİ PERSONEL ÖZLÜK DOSYALARI YAZILIMI YAZILIM PROGRAMI İZİN SİSTEMİ

İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ YAZILIM PROGRAMI

Risk Değerlendirme Ekibi Personel Navigation denilen bölümdeki Görevlerin Sekmesine düşen tehlike Tanımını açarak karşılarında Yukarıdaki ekranı görmekte ve tanımlanan tehlike incelenerek Tehlikeye ait riskler hesaplanmaktadır.
Hesaplanan Risklerin sonuçlarına göre riskleri azaltacak faaliyetlerden sorumlu personeller belirlenmektedir. Risk değerlendirme ekibinin Süreci ilerletmesi ile Risk azaltmakta görevli personellerin önüne Riski azaltması için yapacağı faaliyet hangi tarih aralıklarında gerçekleştireceği bilgileri düşmektedir.
Riski Azaltmak için sorumlu personeller yaptıkları faaliyetleri girerek riskin son halini belirterek tekrar Risk Değerlendirme Ekibinin Önüne riskin son halini değerlendirmesi için gönderebilmektedir.
Risk Değerlendirme Ekibi riskin son halini değerlendirerek riskin kabul edilebilir seviyeye geldiğini tespit ettiği anda riski sonlandırmaktadır.
RİSK DEĞERLENDİRME YÖNETİMİNDE
İş yerlerine göre risklerin tablolar halinde raporlanması, Herhangi bir risk ile ilgili Sorgulama yapma imkanları da sağlanmaktadır.

İŞ SAĞLIĞI İŞ GÜVENLİĞİ DOKÜMAN KAYIT KONTROL YAZILIMI YAZILIM PROGRAMI OTOMATİK RİSK DEĞERLENDİRME YAZILIMI>

iş güvenliği kaza ramak kaldı olay yazılımı iş güvenliği risk yazılımı

iş güvenliği riskleri değerlendirme yazılımı


2. ACİL DURUM YÖNETİMİ

6331 İŞ GÜVENLİĞİ KANUNU YAZILIMI İŞ GÜVENLİĞİ İŞÇİ SAĞLIĞI YAZILIMI

Acil Durum Yönetimi Modülünde Acil Durum Planlarını hazırlamak yine İş Akış Yönetimi ile yapılmaktadır. Acil Durum İş Akışı iki türlü harekete geçmektedir. Birincisi Acil Durum Yönetiminde Acil Durum Sorumluları tarafından Acil Hal Planı Butonundan Giriş yapılarak veya RİSK DEĞERLENDİRME YÖNETİMİNDE risk analizi yapılırken herhangi bir risk ile ilgili Acil Durum Planı hazırlama gereği duyulursa Acil Durum Planı Hazırla seçeneği seçilerek hazırlanmaktadır.

İŞGÜVENLİĞİ UZANLARI İÇİN YAZILIM İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ UZMANLARININ YAZILIMI

Hazırlanan Acil Hal Planları tüm iş yerleri için ayrı ayrı tablolar halinde raporlanarak Acil Durumlarda ne yapılacağı belirlenmektedir.

Acil Hal Planları Tablo Halinde gösteriminin Yanı sıra Acil Hal Planı Sorgulaması da Yapılabilmektedir.

3. İSG KONTROL YÖNETİMİ

İSG KONTROL YÖNETİMİ ile Şirkete ait İş yerlerinde ve Tesislerde Birimlerde İş Güvenliği Uzmanları Tarafından İş sağlığı güvenliği Kontrolleri yapılmaktadır.

İSG Kontrol Modülünde Öncelikle iş yerinin Özelliğine göre İSG Kontrol Kriterleri tanımlanmakta ve bu tanımlanan İSG Kontrol Kriterleri belirlenen (Günlük, Haftalık, Aylık, 3 aylık, 6 aylık ve Yıllık) Periyotlarda Sorumluları tarafından Kontrol edilerek Kontrol Sonuçları kayıt altına alınmaktadır.

İSG Kontrol Modülünde İSG Kontrollerinin yapılaması için ilgili sorumlu Sistem tarafından uyarılara mağruz kalmakta ve bu şekilde İSG Kontrolleri yapılmak zorunda kalmaktadır.

Yapılan İSG Kontrollerinde herhangi bir Uygunsuzluk çıkması durumunda Uygunsuzluk ile ilgili Süreç Otomatikman Devreye Girmektedir.

4. KAZA VE OLAY YÖNETİMİ

Kaza ve Olay Yönetimi ile hiç karşılaşmak istemediğimiz Kaza Bildirimleri veya Kaza Olmaması için daha önceden elde edebileceğimiz Kazaya Ramak Kaldı Olayları girişleri yapılabilmektedir.

Kaza Bildirimleri ve İncelemesi

Ramak Kaldı Olay Bildirimleri

5. UYGUNSUZLUK YÖNETİMİ

Herhangi bir uygunsuzluk Tespitinde Uygunsuzluk girişi yapılabilecek bir alan olup Belirli bir Hiyerarşi ile Üst Yönetiminden en alt çalışan personele kadar uygunsuzluk sürecini takip edebilecekleri bir sistemdir.

Uygunsuzluğun Büyüklüğüne göre Düzeltici Faaliyet açılabilmektedir.

6. PERSONEL VE İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ

Personel ve İnsan Kaynakları Yönetiminde Personel tanımlama Personel Özlük Dosyalarının Hazırlanması Personelin Sağlık Taramalarının yapılması ile Personele İş Sağlığı Güvenliği ile ilgili verilecek Eğitimler ve diğer eğitimlerin Planlamasının yapılacağı bir alandır.

Personel ve İnsan Kaynakları Yönetimi ile Personel Özlük dosyaları Eksiksiz Dosyalanarak sistem içerisinde tutulmakta herhangi bir sağlık taraması yapıldığında otomatikman Özlük Dosyasına giriş yapılmakta personel herhangi bir eğitim aldığında yine aynı şekilde Özlük Dosyasına otomatikman kayıt edilmektedir.

Eğitim Modülü ile de bütün birimlerin Eğitim ihtiyaçları alınmakta ve üst yöneticiler tarafından gerekli eğitimlerin planlaması otomatikman yapılmakta.

İzin girişi ile izin almak isteyen personeller gerekli istediğini bildirebilmekte ve üst yöneticiler tarafından verilen izinler sisteme otomatikman kayıt edilmektedir.

7. DÜZELTİCİ ÖNLEYİCİ FAALİYETLER YÖNETİMİ

Sistemde tespit edilen Düzeltici ve Önleyici faaliyetler İş akış Süreci ile takip edilmekte ve açılan Düzeltici ve Önleyici faaliyetler sonuçlandırılarak İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ SİSTEMİ iyileştirilmektedir.

8. DOKÜMAN VE KAYIT KONTROL YÖNETİMİ

Doküman ve Kayıt Kontrol Yönetimi ile İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ Prosedürlerinizi Talimatlarınızı Göev Tanımlarınızı vb dokümanlarınızı Yükleyip online olarak sistem içerisinde kullanabilme imkanı sağlanmaktadır.

Aynı zamanda kayıtlarınızı yükleyip saklama sürelerini verebileceğinizi otomatikman Arşive kaldıracağınız bir sistem sağlanmakta.

En önemlisi ise İş Sağlığı Güvenliği ile ilgili Kanun Yönetmelik Tebliği vb yasal mevzuatlarınızın Takibini ve Güncelliğini otomatikman sağlayabileceksiniz. Herhangi bir mevzuat değiştiğinde gerekli değişiklikler sistem otomatikman yüklenebilmektedir ve güncellenmektedir.

9. İÇ İLETİŞİM YÖNETİMİ

 • İç iletişim Yönetimi
 • Aksiyon Yönetimi
 • İş Sağlığı Güvenliği Toplantılarının Yönetimi
 • Bilgilendirme Yönetimi
 • Görevlendirme Yönetimi

İç iletişim Yönetimi ile bir konuda bilgilendirme yapabilir ve otomatikman sistemdeki bütün kullanıcılara bilgi aktarımı yapılabilir.

Aksiyon Yönetimi ile kendi yapacağınız faaliyetleri planlayabilir ve zamanı geldiğinde aksiyonunuz gerçekleştirebilirsiniz. Toplantı Duyurusu yapıp toplantılarda alınan kararları sisteme ekleyebilir ve kararların yapılmasından sorumlu personellere kararları aktarabilirsiniz. Görevlendirme yaparak istediğiniz bir görevin yerine getirilmesini sağlayabilirsiniz.

İç iletişim yönetimi sadece İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ KONULARI ile değil kurumsal iç iletişimin sağlanması amacıyla da kullanılabilmektedir.

10. İÇ TETKİK YÖNETİMİ

Bir Yönetim sisteminiz var ise bu Yönetim sistemini belirli aralıklarda denetime tabi tutmalısınız Üst Yöneticiler İş sağlığı Güvenliği sisteminin yürütülmesi ile ilgili bu yazılım ürünü ile İç Tetkiklerini çok daha rahat yapabilmektedirler

İç tetkik Yönetim Modülünde İç tetkik Planları Yapılmakta ve İç tetkikler sistem üzerinden raporlanabilmektedir.

Eğitim Başvuru Eğitim Sertifika Sorgulama

BİZE ULAŞIN

Ankara
0312 473 28 29

İstanbul
0216 576 54 01

DUYURULAR

EĞİTİM TAKVİMİ